PROsenior inne

PROsenior inne (15)

czwartek, 08 luty 2018 14:04
Spotkanie seniorów z podróżnikiem

12 stycznia 2018 roku nasi Seniorzy przybyli do Fundacji na spotkanie z Panem Szymonem Banaszczykiem, który wygłosił prelekcję pod tytułem „Boliwia – mały kraj wielkich kontrastów”. Szymon – podróżnik opowiedział o swoich doświadczeniach wyniesionych z ponad rocznego wolontariatu w Boliwii.  Seniorzy mogli dowiedzieć się ciekawostek o boliwijskiej kuchni, ale także posłuchać opowiadań ze wspinaczki na Tunari (wysokość: 5100 m n.p.m.), który jest jednym z największych szczytów w Andach. Seniorzy chętnie zadawali pytania i wykazywali zainteresowanie boliwijską kulturą. Prelekcję wzbogacił pokaz zdjęć zrobionych podczas podróży. Wszyscy czekają  już na następne spotkanie z  Panem Szymonem.

wtorek, 23 styczeń 2018 15:09
JASEŁKA W VARSOVII

W piękny zimowy wieczór, 19 grudnia 2017 roku nasi seniorzy wybrali się na jasełka, które zostały wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej Niepublicznej im. Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie. Pomimo późnej pory przybyła większość zaproszonych gości. Nasze fundacyjne Babcie i Dziadkowie zasiedli na specjalnie zarezerwowanych dla nich miejscach w pierwszych rzędach. Wieczór rozpoczął się od przemówienia Pani dyrektor Szkoły, która zapowiedziała, że na każde szkolne przedstawienie będą zapraszani seniorzy z Fundacji. Dzieci wspaniale odegrały swoje role i pięknie zaśpiewały przygotowane Kolędy.

czwartek, 21 grudzień 2017 19:25
Senior w Przedszkolu

W listopadzie 2017 r. we współpracy z Niepublicznym przedszkolem "Szkrabki" w Warszawie ruszył projekt "Senior w Przedszkolu", w którym uczestniczą nasi Seniorzy. Celem projektu jest nauczenie dzieci szacunku do osób starszych, a z drugiej strony umilenie Seniorom czasu wolnego. Nasze fundacyjne babcie i Dziadkowie czytają dzieciom książki, opowiadają bajki, a także tworzą razem z nimi prace plastyczne. Dzięki tym spotkaniom dzieci mają okazję uczyć się od osób starszych, z którymi nie każde z nich ma możliwość przebywania w innych okolicznościach. Projekt przynosi obustronne korzyści i cieszy się dużym zainteresowaniem.

czwartek, 21 grudzień 2017 19:21
Wizyta Seniorów w Telewizji Polskiej

W dniu 4 grudnia 2017 roku, w ramach programu „Senior w Lokalu” nasi Seniorzy udali się na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Niemal wszyscy przybyli przed czasem i z niecierpliwością wyczekiwali na rozpoczęcie zwiedzania. Przewodnik pokazał uczestnikom spotkania Telewizję „od kuchni”. Podczas zwiedzania, seniorzy zostali zabrani w podróż przez historię – dowiedzieli się, kiedy powstała Telewizja Polska, jak ewaluowała i zmieniała się na przestrzeni lat. Podopieczni Fundacji mogli przyjrzeć się kamerom z dawnych lat, a także telewizorom Wisła. Przypomnieli sobie również o słynnych postaciach z bajek - Jacku i Agatce, a także Kulfonie i żabie Monice, które spoczywają godnie za szybą muzeum. Przewodnik otworzył przed seniorami zakamarki Telewizyjnych studiów, w których nagrywane są między innymi Dzień dobry Polsko czy Pytanie na śniadanie. Seniorzy zadali wiele pytań i chętnie robili sobie zdjęcia w Telewizyjnych przestrzeniach.

czwartek, 21 grudzień 2017 19:19
Wykład dla naszych seniorów o prawie spadkowym

22 listopada 2017r. nasi Seniorzy odwiedzili Fundację, gdzie odbył się dla nich wykład o prawie spadkowym, zrealizowany w ramach programu „Senior Wie Więcej”. Mecenas Michał Fabisiewicz opowiadał o zasadach dziedziczenia - między innymi o tym, kto odziedziczy majątek po śmierci, jak zapisać dzieciom w spadku konkretne przedmioty i na czym polega wydziedziczenie. Seniorzy dowiedzieli się także, jak napisać testament i jakie są jego rodzaje. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem seniorów, którzy chętnie zadawali pytania i konsultowali się z mecenasem indywidualnie. Po wykładzie na gości czekał mały poczęstunek

piątek, 03 listopad 2017 14:54
Wieczór Dla Seniora 2017

24 października 2017 roku z liczną grupą seniorów (prawie 60 osób) świętowaliśmy przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Seniora. W ramach wydarzenia seniorzy byli w Teatrze Polskim na sztuce Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w reżyserii Jarosława Kiliana. Akcja utworu przeniesiona w dwudziestolecie międzywojenne, a konkretnie w czas tuż przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej, śmieszy, bawi, zachwyca, ale też budzi niepokój i świetnie aktualizuje fredrowskie widzenie świata. Przez cały spektakl seniorzy – i cała widownia – dobrze się bawili, lecz z teatru wychodzili w zadumie. Nasi podopieczni zwracali uwagę, że już dawno nie widzieli klasyki tak umiejętnie uwspółcześnionej i jednocześnie zachowującej styl i humor dziewiętnastowiecznego autora.

środa, 14 czerwiec 2017 13:34
Spotkanie seniorów z dietetykiem

8 czerwca 2017 roku grupa naszych seniorów po raz kolejny miała możliwość uczestnictwa w wykładzie, prowadzonym przez dietetyczkę. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Senior Wie Więcej, realizowanego w programie PROsenior, a jego tematem była „Dieta antyrakowa. Profilaktyka nowotworów”. Prelegentka mówiła o sposobie odżywiania, zapobiegającemu rozwojowi choroby. Wskazywała produkty, które szczególnie narażają człowieka na rozwój nowotworów oraz te, które przeciwdziałają tej chorobie i wspierają zdrowy tryb życia. Spotkanie przebiegło w miłej, chwilami „rozgadanej” atmosferze, ponieważ seniorzy mieli sporo pytań do osoby prowadzącej. Uczestnicy wyszli ze spotkania z głębokim przekonaniem, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, aby móc cieszyć się lepszym zdrowiem i zapobiegać rozwojowi groźnych schorzeń nowotworowych.