Spotkanie seniorów z dietetykiem

8 czerwca 2017 roku grupa naszych seniorów po raz kolejny miała możliwość uczestnictwa w wykładzie, prowadzonym przez dietetyczkę. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Senior Wie Więcej, realizowanego w programie PROsenior, a jego tematem była „Dieta antyrakowa. Profilaktyka nowotworów”. Prelegentka mówiła o sposobie odżywiania, zapobiegającemu rozwojowi choroby. Wskazywała produkty, które szczególnie narażają człowieka na rozwój nowotworów oraz te, które przeciwdziałają tej chorobie i wspierają zdrowy tryb życia. Spotkanie przebiegło w miłej, chwilami „rozgadanej” atmosferze, ponieważ seniorzy mieli sporo pytań do osoby prowadzącej. Uczestnicy wyszli ze spotkania z głębokim przekonaniem, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, aby móc cieszyć się lepszym zdrowiem i zapobiegać rozwojowi groźnych schorzeń nowotworowych.