Finansowanie UTW dla Pani Bożenki

W roku szkolnym 2015/2016 Fundacja sfinansowała Pani Bożenie w ramach UTW zajęcia kursu komputerowego, pilates i spotkania z historią na Zamku Królewskim. Pani Bożena na zajęcia uczęszcza systematycznie i jest pilną słuchaczką.

Seniorzy Fundacji słuchaczami UTW przy SWPR w Warszawie

Troje Seniorów – Pani Janina, Pani Bożena oraz Pan Tadeusz – którzy co miesiąc uczestniczą w atrakcjach programu PROsenior, w październiku 2011 roku dołączyli do grona słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Szkole Wyższej Przymierza Rodzin im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie. Nasi studenci uczestniczą w cotygodniowych wykładach oraz zajęciach tematycznych, w zależności od zainteresowań. Pani Janina chodzi na tańce, zaś Pani Bożena i Pan Tadeusz uczą się obsługi komputera.

Współpraca z UTW

7 października 2011 r. Fundacja rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie. Zachęcamy do udziału w ofercie przygotowanej przez tę Szkołę. Uniwersytet prowadzi działalność m.in. edukacyjną, kulturalną, twórczą oraz krajoznawczo - turystyczną dla osób starszych. Uniwersytet ten to nie tylko ciekawy pomysł na spędzenie czasu, ale i możliwości spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach i wrażliwości. Celem Uniwersytetu jest wpływ na poprawę jakości życia Seniorów, zdrowia, stanu psychicznego i społecznego. By w zmieniających się warunkach życia i otoczenia znaleźli swoje miejsce i poszerzyli zainteresowania.

Wszystkie zajęcia prowadzone są na zasadzie dobrowolności. Nie ma żadnych zaliczeń! Słuchaczem UTW może być każda osoba bez względu na poziom swojego wykształcenia.

Słuchacze UTW nabierają pewności i wiary w siebie, ujawniają skrywane talenty, a przede wszystkim nawiązują nowe znajomości, zdobywają przyjaciół, odzyskują pogodę ducha i humor. Uzyskana wiedza, nowe kwalifikacje i umiejętności pozwalają śmielej poruszać się w zinformatyzowanym świecie, brać czynny udział w życiu społecznym, budować nowy autorytet wśród wnuków i rodziny, czy też w gronie przyjaciół.

Zajęcia odbywają się w siedzibie SWPR - ul. Marii Grzegorzewskiej 10 (Ursynów).

Szczegółowe informacje, także odnośnie kosztów, można uzyskać kontaktując się z Fundacją (dane teleadresowe w zakładce KONTAKT) bądź bezpośrednio z Uniwersytetem: http://www.swpr.edu.pl/