„Moja Nina" w Teatrze Syrena

Dnia 07.03.2014 r. grupa seniorów na zaproszenie Teatru Syrena wybrała się na spektakl pt. „Moja Nina". Monodram Moniki Mariotti to opowieść o biografii Niny Simone -piosenkarki, pianistki, czarnoskórej rewolucjonistki. Porusza tematykę tolerancji, zaangażowania politycznego a w efekcie odnajdywania własnej tożsamości. Dużym atutem spektaklu jest grana na żywo muzyka jazzowo-afrykańska. Przetłumaczone przez Katarzynę Groniec teksty piosenek Niny Simone tworzą opowieść o pełnym napięć życiu artystki. Po przedstawieniu niektórzy z Seniorów zakupili płytę z piosenkami Niny Simone w aranżacji Michała Lamży i śpiewem Moniki Mariotti.

Rejs po Wiśle

Dnia 26 lipca 2013 r. Fundacja zorganizowała Seniorom rejs statkiem po Wiśle. O godz. 11:00 wypłynęliśmy z Cypla Czerniakowskiego w stronę Grubej Kaśki - ujęcie i oczyszczalnia wody. Dalej płynęliśmy pod Mostami: Łazienkowskim, Poniatowskiego, Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim. W tym czasie przewodnik zajmował nas wykładem na temat budowli znajdujących się w pobliżu rzeki. Okazało się, że ulicę Kłopotowskiego i Bednarską łączył nieistniejący już most łyżwiarski. Było też kilka słów dotyczących jednego z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie –ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie rekolekcyjne

20.03.2013 r. odbyło się spotkanie rekolekcyjne Seniorów z księdzem Antonim i jego podopiecznymi z parafii Świętego Krzyża w Łapach. Dotyczyło ono „Bogactwa i piękna duchowości chrześcijańskiej". Ksiądz opowiadał o przesłaniu Ikony Trójcy Świętej Andrieja Rublowa, o duchowości oraz przebaczeniu i pojednaniu. Dziewczęta Marlena, Marta, Beata i Róża urozmaiciły nam rozważania śpiewem przy akompaniamencie gitary oraz dały świadectwa swojej wiary. Wspólnie z dziewczynami Seniorzy odśpiewali pieśń „Barka", co wywołało mnóstwo emocji. Nasze spotkanie osłodziło ciasto, które przygotował Klub Lekarza oraz regionalny sękacz z Łap.

alt alt

Warsztat w Stowarzyszeniu „mbU"

Dnia 13 lipca 2012 r. grupa 20 naszych seniorów wzięła udział w warsztacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich". Projekt miał na celu zwiększenie zaangażowania sprawnych i aktywnych seniorów w sprawy obywatelskie. Zakładał on zaangażowanie dobrze radzących sobie osób do działań na rzecz rówieśników, którzy przede wszystkim są osamotnieni (niewychodzących z domu, żyjących w izolacji, zazwyczaj potrzebujących szeroko rozumianej pomocy: wsparcia psychologicznego, interwencji lekarskiej, pomocy finansowej, wsparcia środowiska), poprzez działalność wolontariacką .

Spotkanie okazało się dużym sukcesem, gdyż do projektu zgłosiło się 9 zaproszonych seniorów. Seniorzy poznali działalność Stowarzyszenia, a także wzięli aktywny udział w analizie problemu.