Wycieczka do Warszawy

W dniach od 07-10.09.2014r. Fundacja zaprosiła do Warszawy dzieci z Rodzinego Domu Dziecka w Małkocinie. Program wycieczki obejmował między innymi: grę edukacyjną ulicami Starego Miasta, wieczorny przejazd ulicami Warszawy, zwiedzanie Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich, Muzeum Powstania Warszawskiego, wjazd na Taras Widokowy przy Kościele Św. Anny oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

WAKACJE 2014

W lipcu 2014 r. Fundacja sfinansowała wakacyjny pobyt Rodzinnego Domu Dziecka z Małkocina w Bieszczadach. Rodzina mieszkała w Ośrodku Wczasów Zdrowotnych „RUDAWKA" w Rudawce Rymanowskiej.

W czasie pobytu rodzina zwiedziła wiele ciekawych miejsc m. in.: Muzeum Budownictwa Ludowego, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, Centrum Dziedzictwa Szkła. Ponadto cała rodzina wybrała się w niezapomniany rejs statkiem po jeziorze Solina, z którego podziwiali piękno Bieszczad. Odwiedzili Puławy Górne, skąd pojechali kolejką. Tam też zobaczyli Przełom Wisłoku, który określili jako „ ósmy cud świata". Szczególnie ważne było dla rodziny to, że poznali młodzież ze Słowacji, przebywającą w tym samym ośrodku. W zawarciu nowych znajomości i przyjaźni przeszkody nie stanowił inny język. Podróż powrotna również okazała się ciekawa, gdyż cała rodzina zwiedziła Kraków, a w nim Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki.

Rodzinny Dom Dziecka z Małkocina

W kwietniu 2012 r. Pani Ula wraz z mężem założyła Rodziny Dom Dziecka. Już w czerwcu 2012 r. do ich domu trafiło siedmioro dzieciaków, w tym pięcioro rodzeństwa. Do tego momentu, każde z nich żyło w środowisku dysfunkcyjnym. Dzieci wymagają zatem opieki zdrowotnej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej. Dom stał się beneficjentem Fundacji w styczniu 2013 r. poprzez zakup dzieciom okularów oraz protezy modularnej, a także poprzez sfinansowanie zajęć korekcyjnych na basenie.