Zdrowie na talerzu

14 kwietnia 2016 r. w ramach programu „Senior Wie Więcej" odbyło się spotkanie ze specjalistą do spraw żywienia pt.: „Zdrowie na talerzu. Jak zaoszczędzić na lekach i cieszyć się długim życiem". W czasie prelekcji prowadząca Pani Sylwia przedstawiła nową piramidę żywienia oraz dokładnie omówiła wszystkie jej poziomy. Mówiła m. in. o tym, że dieta bogata w kwasy omega 3 może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

Wielkanocne warsztaty

10 marca 2016 r. w ramach spotkania Senior Wie Więcej grupa Seniorów spotkała się na warsztacie Wielkanocnym. Tym razem zaproszeni goście przygotowali ozdoby z jajek styropianowych ozdobionych metodą „wstążkową". Jajka były kolorowe i piękne a atmosfera kameralna i niepowtarzalna.

Gimnastyka dla Seniorów

Od lutego 2016 r. beneficjenci Programu ProSenior uczestniczą w zajęciach ogólnousprawniających w siedzibie fundacji. Zajęcia prowadzane są raz w tygodniu w wymiarze sześćdziesięciu minut przez konsultantkę do spraw rehabilitacji Panią Marlenę. Prowadząca przed rozpoczęciem zajęć dokonała wnikliwej analizy dolegliwości i schorzeń Seniorów tak by nikomu nie stała się krzywda.

Wprowadzenie do Uważności

3 lutego 2015 roku w siedzibie Fundacji odbył się warsztat z socjoterapeutą dotyczący treningu uważności dla piętnastoosobowej grupy seniorów. W pierwszej części spotkania prowadzący wyjaśnił czym jest uważność - czyli umiejętność umysłu obserwowania rzeczy takimi, jakimi są, bez oceniania, analizowania, porównywania, modyfikowania - i jaką rolę pełni w ludzkim życiu. Druga część miała charakter warsztatowy i polegała na konkretnych ćwiczeniach uważności. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników.

alt alt alt

Wykład pt. „Mickiewicz i nowoczesność”

14 grudnia 2015 roku, w ramach projektu Senior Wie Więcej odbył się wykład zatytułowany Mickiewicz i nowoczesność . Podczas spotkania prelegentka próbowała odpowiedzieć na pytanie o nowoczesność myśli poety w XIX wieku i jego aktualność we współczesności. Pojawiła się również szersza dyskusja o tym czy i jak pisarze współcześni podejmują literacki dialog z autorem Pana Tadeusza . Spotkanie przebiegło w miłej, przedświątecznej atmosferze.