Konsultacja dla Marcela i Małgosi

W październiku 2016 r. Zarząd Fundacji podjął decyzję o sfinansowaniu Marcelowi i Małgosi konsultacji logopedycznej udzielonej przez psychologa i neurologopedę.

Turnus dla Janka

W sierpniu 2015 r z powodu trudnej sytuacji materialnej i życiowej rodziny.Janka, Fundacja dofinansowała Jankowi turnus rehabilitacyjny w Mariówce. Chłopiec jako jedyny spośród podopiecznych Rodziny Zastępczej nie otrzymał dofinansowania ze środków PFRON.

Terapia neurologopedyczna

W czerwcu 2015 r. Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu terapii neurologopedycznej dla dwojga dzieci Małgosi i Marcela. Dziewczynka z zespołem Downa i chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym mają zajęcia raz w tygodniu w domu z Panią Karoliną.

Zawodowa Specjalistyczna Rodzina Zastępcza z Radomia

W marcu 2015 roku Fundacja dofinansowała fizjoterapię metodą NDT- Bobath, Vojta i SI dla Marcela i Jasia. 3-letni Marcel cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, wodogłowie pokrwotoczne i przykurcze. U 5-letniego Jasia rozpoznano natomiast stan po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej. Po założeniu zastawki komorowo-otrzewnej z powodu wodogłowia wrodzonego, stwierdzono u niego pęcherz neurogenny. Zajęcia fizjoterapeutyczne odbywają się 2 razy w tygodniu po 60 minut, pod okiem wyspecjalizowanego fizjoterapeuty –Rafała.