Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
poniedziałek, 12 marzec 2018 13:08
Koncert „Jedna Europa. Wiele twarzy”

W dniu 5 marca 2018 r. pracownica Fundacji Mart Dondziak towarzyszyła podopiecznemu Fundacji Piotrkowi Kulejowi podczas koncertu pt. „Jedna Europa. Wiele twarzy”, którzy miał miejsce na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. W koncercie wystąpili studenci Erasmus z Włoch, Czech, Hiszpanii i Rumuni. Młodzi muzycy zagrali na skrzypcach, saksofonie, fortepianie flecie. Podczas koncertu można było również usłyszeć solowe arie operowe wykonane przez młode śpiewaczki z Włoch i Czech. Kolejny koncert, w którym wezmą udział Piotr i nasza pracownica Marta już 19 marca.

poniedziałek, 12 marzec 2018 13:07
Zwiedzanie Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie

28 lutego 2018 roku, zabraliśmy naszych Seniorów na zwiedzanie Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie. Niezwykła ekspozycja wywarła na seniorach duże wrażenie. W zwiedzaniu towarzyszył nam Pan przewodnik, który zabrał nas w magiczną podróż przez historię przemysłu zabawkarskiego i wprowadził w uroczy świat domków dla lalek. Najstarsze eksponaty, jakie mogli podziwiać nasi seniorzy, liczą nawet 200 lat. W muzealnych gablotach spoczęły domki różnorodnego typu przedstawiające m.in. domek letniskowy na plaży, domek biednych mieszczan, a także domki bogatych obywateli. Największym zaskoczeniem okazał się domek przedstawiający szkołę dla szczurów. W wyprawie do muzeum towarzyszył nam podopieczny Fundacji Piotr Kulej. Dzięki uprzejmości Muzeum nasi podopieczni zwiedzali bez ponoszenia kosztów.

  

poniedziałek, 12 marzec 2018 13:05
Turnus konsultacyjny dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu

 W dniach 24-25 lutego 2018 r. w siedzibie Fundacji odbył się Turnus konsultacyjny dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, podopiecznych Fundacji Projan. Turnus odbył się w kameralnym gronie - wzięło w nim udział pięcioro rodziców, którzy przybyli do nas z całej Polski. W pierwszy dzień turnusu odbył się wykład z seksuologiem Panią doktor Izabelą Fornalik, natomiast dnia drugiego nasi goście wysłuchali wykładu Pani dietetyk mgr Justyny Jessy.

W czasie turnusu odbyły się indywidualne konsultacje ze specjalistami, m.in.ze

* specjalistą ds. autyzmu

* Logopedą

* terapeutą integracji sensorycznej

* pedagogiem specjalnym

* seksuologiem

* dietetykiem

* specjalistą od pomocy społecznej

* prawnikiem

 

Turnus odbył się dzięki wsparciu finansowym naszych darczyńców. Praktyczne upominki z logo Fundacji (kubki, długopisy i notesy) podarowała drukarnia b2breklama.

http://b2breklama.pl/

Dziękujemy drukarnio b2breklama!

  

niedziela, 25 luty 2018 10:07
Dzień babci i dziadka w Przedszkolu Szkrabki

15 lutego 2018 nasze fundacyjne babcie i dziadkowie przybyli w licznym gronie do Niepublicznego Przedszkola Szkrabki, gdzie czekał na nich występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki w wieku od 2-5 lat odśpiewali starannie przygotowane piosenki. Najmłodsza grupa - morelki, to dwulatkowie, którzy w przedszkolu są dopiero od kilku miesięcy, jednak świetnie się w nim już zaadoptowali. Od listopada 2017 Projan we współpracy z Przedszkolem tworzy projekt" Senior w przedszkolu", w ramach którego część naszych Seniorów regularnie odwiedza przedszkole i spędza czas z dziećmi. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż przynosi obustronne korzyści - seniorzy i dzieci mogą uczyć się od siebie nawzajem. Miejmy nadzieję, że inni Seniorzy również zechcą częściej odwiedzać dzieciaki z przedszkola Szkrabki i dzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

niedziela, 25 luty 2018 10:06
Koncert na Uniwersytecie Fryderyka Chopina

W dniu 12 lutego 2018 r zabraliśmy Piotra Kuleja, który jest naszym podopiecznym na koncert studentów Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Piotrkowi towarzyszyła nasza pracownica Marta Dondziak. Muzycy wykonali utwory różnych artystów na instrumentach takich jak altówka, skrzypce, wiolonczela, fortepian, flet i kontrabas. Piotr interesuje się sztuką, uwielbia słuchać muzyki klasycznej, dlatego też był pod wrażeniem występujących muzyków. Już za tydzień kolejny koncert, na który wybierzemy się wspólnie z Piotrem.

 

niedziela, 25 luty 2018 10:04
Wizyta u Państwa Dąbrowskich

W dniu 8 lutego 2018 r. odwiedziliśmy naszych podopiecznych - rodzinę Dąbrowskich z Warszawy. Fundacja wspiera ich od 2011 r. obecnie opłacając Adamowi choremu na Mózgowe Porażenie Dziecięce fizjoterapię w wymiarze 4 razy w miesiącu. Ponadto wypłaca rodzinie świadczenie pomocy społecznej w wysokości 400 zł miesięcznie. Adam pomimo swojej choroby jest bardzo inteligentny i błyskotliwy. W wolnych chwilach serfuje w Internecie. Pomimo swojej niepełnosprawności udało mu się dokończyć gimnazjum. Adam większość czasu spędza w pozycji siedzącej, na wózku inwalidzkim. Obecny wózek jest dość zużyty i dlatego rodzina zbiera pieniądze na nowy wózek elektryczny, którego koszt wynosi około 20 tysięcy złotych. Zachęcamy do pomocy w zakupie wózka dla Adasia!

 

czwartek, 08 luty 2018 14:07
Odwiedziny naszych podopiecznych w Radomiu

26 stycznia 2018 roku odwiedziłyśmy naszych podopiecznych w Radomiu. Na początku zawitałyśmy do rodziny zastępczej, prowadzonej przez Państwa Śliwów. Miałyśmy okazję przejechać się windą, na której zakup nasza fundacja zebrała pieniądze przed Świętami. Państwo Śliwa opiekują się trojgiem niepełnosprawnych dzieci - Małgosia choruje na zespół Downa, Jaś na przepuklinę oponowo- rdzeniową, a Marcel na mózgowe porażenie dziecięce. Państwo Teresa i Wiesław, pomimo że sami są już starsi opiekują się dziećmi z wielkim oddaniem i troskliwością. Tego dnia odwiedziłyśmy również Natalię Wólczyńską i jej mamę. Pani Dorota samotnie wychowuje Natalkę, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest dzielną kobietą, która stara się zapewnić córce wszystko, co możliwe do jej dalszego rozwoju. Na koniec wyjazdu odwiedziłyśmy rodzinę Wiktora Pluty. Przyjęli nas w przerwie pomiędzy zajęciami terapeutycznymi. Mały Wiktor ma duże problemy ze wzrokiem, mocno niedowidzi, przez co często się przewraca. Mama Wiktora walczy o jego sprawność każdego dnia. To był wspaniały dzień, podczas którego mogłyśmy poznać nasze rodziny bliżej.

  

Strona 1 z 38
KRS: 0000326507
NIP: 521-352-42-50

KONTAKT

ul. Resorowa 20
02 – 956 Warszawa
22 651 53 79
22 651 67 86

Bank

47 2490 0005 0000 4530 9967 4690
ALIOR BANK S.A.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.