wtorek, 17 kwiecień 2018 15:05
Zwiedzanie Polskiego Radia

W dniu 11 kwietnia w ramach projektu "Senior w kulturze" zabraliśmy naszych Seniorów na wycieczkę do Polskiego Radia. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzbudziło wiele pozytywnych emocji.
Podczas zwiedzania
nasze fundacyjne Babcie i Dziadkowie zostali zapoznani z pracą Polskiego Radia kiedyś i dziś. Mogli "od kuchni" zobaczyć pracę redaktorów oraz pracowników obsługi technicznej.
Podczas wycieczki zostali zabrani m.in do Newsroomu, w którym powstają najświeższe informacje, a także odwiedzili studia Programu 1, 2, 3 oraz 4 oraz polskiego radia 24. Każdy z
seniorów otrzymał od radia upominek. Dzięki uprzejmości Polskiego Radia, nasi Seniorzy mogli zwiedzać radio bez ponoszenia kosztów.

wtorek, 17 kwiecień 2018 15:03
Zmiany u Gabrysi

W październiku 2017 r. nasza beneficjentka Gabrysia, która cierpi na przepuklinę oponowo – rdzeniową rozpoczęła studia administracji w Rzeszowie.
W lutym 2018 roku nasza fundacja zaczęła finansować Gabrysi nowe zajęcia fizjoterapeutyczne, które odbywają się raz w tygodniu i każde z nich trwają 60 minut. Zajęcia te prowadzi pan Dawida.
Dzięki takiej systematycznej rehabilitacji dziewczyna staje się coraz bardziej niezależna i wierzymy, że w przyszłości osiągnie pełną niezależność.

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 11:47
Wizyta w Domków dla Lalek w Warszawie

28 marca zabraliśmy II grupę naszych seniorów na zwiedzanie Muzeum Domków dla lalek. W zbiorach muzeum znajdują się miniaturowe domki, pochodzące z różnych stron świata. Seniorzy mogli przenieść się w  czasie do różnych epok i podziwiać domki mające nawet 200 lat. Wystrój  domków przybliża zwiedzającym dawne obyczaje, modę w ubieraniu, a  także bogactwo stylów architektonicznych. Urocze wnętrza urzekły  seniorów i cześć z  nich zadeklarowała, że do muzeum chętnie powrócą.  Dzięki uprzejmości muzeum zwiedzanie odbyło się za darmo.

poniedziałek, 12 marzec 2018 13:07
Zwiedzanie Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie

28 lutego 2018 roku, zabraliśmy naszych Seniorów na zwiedzanie Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie. Niezwykła ekspozycja wywarła na seniorach duże wrażenie. W zwiedzaniu towarzyszył nam Pan przewodnik, który zabrał nas w magiczną podróż przez historię przemysłu zabawkarskiego i wprowadził w uroczy świat domków dla lalek. Najstarsze eksponaty, jakie mogli podziwiać nasi seniorzy, liczą nawet 200 lat. W muzealnych gablotach spoczęły domki różnorodnego typu przedstawiające m.in. domek letniskowy na plaży, domek biednych mieszczan, a także domki bogatych obywateli. Największym zaskoczeniem okazał się domek przedstawiający szkołę dla szczurów. W wyprawie do muzeum towarzyszył nam podopieczny Fundacji Piotr Kulej. Dzięki uprzejmości Muzeum nasi podopieczni zwiedzali bez ponoszenia kosztów.

poniedziałek, 12 marzec 2018 13:05
Turnus konsultacyjny dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu

W dniach 24-25 lutego 2018 r. w siedzibie Fundacji odbył się Turnus konsultacyjny dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, podopiecznych Fundacji Projan. Turnus odbył się w kameralnym gronie - wzięło w nim udział pięcioro rodziców, którzy przybyli do nas z całej Polski. W pierwszy dzień turnusu odbył się wykład z seksuologiem Panią doktor Izabelą Fornalik, natomiast dnia drugiego nasi goście wysłuchali wykładu Pani dietetyk mgr Justyny Jessy.

W czasie turnusu odbyły się indywidualne konsultacje ze specjalistami, m.in.ze

* specjalistą ds. autyzmu

* Logopedą

* terapeutą integracji sensorycznej

* pedagogiem specjalnym

* seksuologiem

* dietetykiem

* specjalistą od pomocy społecznej

* prawnikiem

Turnus odbył się dzięki wsparciu finansowym naszych darczyńców. Praktyczne upominki z logo Fundacji (kubki, długopisy i notesy) podarowała drukarnia b2breklama.

Dziękujemy drukarnio b2breklama!

niedziela, 25 luty 2018 10:07
Dzień babci i dziadka w Przedszkolu Szkrabki

15 lutego 2018 nasze fundacyjne babcie i dziadkowie przybyli w licznym gronie do Niepublicznego Przedszkola Szkrabki, gdzie czekał na nich występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki w wieku od 2-5 lat odśpiewali starannie przygotowane piosenki. Najmłodsza grupa - morelki, to dwulatkowie, którzy w przedszkolu są dopiero od kilku miesięcy, jednak świetnie się w nim już zaadoptowali. Od listopada 2017 Projan we współpracy z Przedszkolem tworzy projekt" Senior w przedszkolu", w ramach którego część naszych Seniorów regularnie odwiedza przedszkole i spędza czas z dziećmi. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż przynosi obustronne korzyści - seniorzy i dzieci mogą uczyć się od siebie nawzajem. Miejmy nadzieję, że inni Seniorzy również zechcą częściej odwiedzać dzieciaki z przedszkola Szkrabki i dzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

niedziela, 25 luty 2018 10:04
Wizyta u Państwa Dąbrowskich

W dniu 8 lutego 2018 r. odwiedziliśmy naszych podopiecznych - rodzinę Dąbrowskich z Warszawy. Fundacja wspiera ich od 2011 r. obecnie opłacając Adamowi choremu na Mózgowe Porażenie Dziecięce fizjoterapię w wymiarze 4 razy w miesiącu. Ponadto wypłaca rodzinie świadczenie pomocy społecznej w wysokości 400 zł miesięcznie. Adam pomimo swojej choroby jest bardzo inteligentny i błyskotliwy. W wolnych chwilach serfuje w Internecie. Pomimo swojej niepełnosprawności udało mu się dokończyć gimnazjum. Adam większość czasu spędza w pozycji siedzącej, na wózku inwalidzkim. Obecny wózek jest dość zużyty i dlatego rodzina zbiera pieniądze na nowy wózek elektryczny, którego koszt wynosi około 20 tysięcy złotych. Zachęcamy do pomocy w zakupie wózka dla Adasia!

ul. Resorowa 20