czwartek, 28 czerwiec 2018 08:52
Wycieczka do Muzeum Gombrowicza

W dniu 21 czerwca 2018 r. zabraliśmy naszych Seniorów na wycieczkę do Muzeum Gombrowicza, które mieści się koło Radomia, w malowniczej scenerii miejscowości Wsola. Na miejscu czekała na nas przewodniczka, która opowiedziała nam o życiu i twórczości znakomitego pisarza Witolda Gombrowicza. Seniorzy mogli posłuchać wielu ciekawostek z życia tego twórcy, między innymi z okresy jego emigracji do Argentyny, a także poznać okoliczności powstawania dzieł między innymi takich jak Ferdydurke czy Trans-Atlantyk. Tego dnia pogoda dopisała i seniorzy mogli zjeść obiad na świeżym powietrzu, w specjalnie przygotowanym dla nich miejscu, na terenie parku otaczającego muzeum. Po przepysznym posiłku udaliśmy się do miejscowości Białobrzegi, gdzie mogliśmy skosztować tradycyjnych lodów naturalnych i wypić pyszną kawę. Zadowoleni i szczęśliwi Seniorzy wrócili do Warszawy bogatsi o wiedzę i nowe znajomości.

czwartek, 28 czerwiec 2018 08:51
Konsultacje i badania słuchu dla seniorów

W dniu 11 maja 2018 r. we Fundacji odbyły się badania i konsultacje ze słuchu dla Seniorów, które przeprowadziły konsultantki z Centrum Protezowania i Rehabilitacji słuchu FONETIKA. Seniorzy skorzystali z usługi za darmo. W ramach wizyty specjalistki oceniły stan słuchu seniorów oraz zbadały drożność przewodu słuchowego zewnętrznego. Seniorom, u których zdiagnozowano niedosłuch zaproponowano indywidualne rozwiązania. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pakiet informacyjny o słuchu w formie książeczki i ulotki. Dziękujemy Centrum FONETIKA za przeprowadzone badania i konsultacje i cieszymy się, że słuch większości przebadanych seniorów pozostaje w normie.

czwartek, 10 maj 2018 08:49
Zwiedzanie Muzeum Kolei 8 05 18

W dniu 8 maja 2018 r. pracownica Fundacji Marta Dondziak zabrała podopiecznego Piotra Kuleja na zwiedzanie Muzeum Kolei „Stacja Muzeum”. Muzeum mieści się w budynku byłego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa przy ulicy Towarowej 3 w Warszawie. Podczas wycieczki Marta i Piotrek mogli podziwiać wystawę stałą, zawierającą dużą ekspozycję modeli kolejowych, a także przejść się zabytkowym peronem przy którym ustawione są lokomotywy pochodzące z różnych epok historycznych. Znajdujący się na zewnątrz skansen stanowi największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzonych w jednym miejscu. W Muzeum można także podziwiać parowozy produkcji Polskiej, niemieckiej i angielskiej. Do niektórych z nich, do środka udało się zajrzeć naszym zwiedzającym. Muzeum wywarło na Marcie i Piotrku bardzo pozytywne wrażenie. Dzięki uprzejmości „Stacji Muzeum” zwiedzanie odbyło się bez ponoszenia kosztów. Już niebawem zabierzemy Piotra do Warszawskiego ZOO.

poniedziałek, 07 maj 2018 08:48
Zwiedzanie Muzeum nad Wisłą

W dniu 24 kwietnia 2018 r. zabraliśmy naszego podopiecznego Piotra Kuleja na zwiedzanie Muzeum nad Wisłą, które stanowi część Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Muzeum nad Wisłą zaingerowało swoją działalność wiosną 2017 roku. Podczas wizyty mogliśmy podziwiać obrazy autorstwa między innymi Ediego Hili - jednego z wybitnych mistrzów malarstwa Europy Środkowo Wschodniej. Dzieła autorstwa tego malarza można podziwiać do 6 maja 2018 r.  Dzięki uprzejmości  muzeum mogliśmy zwiedzić je bez ponoszenia kosztów. Kolejne wyście z Piotrkiem już na początku maja.

wtorek, 17 kwiecień 2018 15:05
Zwiedzanie Polskiego Radia

W dniu 11 kwietnia w ramach projektu "Senior w kulturze" zabraliśmy naszych Seniorów na wycieczkę do Polskiego Radia. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzbudziło wiele pozytywnych emocji.
Podczas zwiedzania
nasze fundacyjne Babcie i Dziadkowie zostali zapoznani z pracą Polskiego Radia kiedyś i dziś. Mogli "od kuchni" zobaczyć pracę redaktorów oraz pracowników obsługi technicznej.
Podczas wycieczki zostali zabrani m.in do Newsroomu, w którym powstają najświeższe informacje, a także odwiedzili studia Programu 1, 2, 3 oraz 4 oraz polskiego radia 24. Każdy z
seniorów otrzymał od radia upominek. Dzięki uprzejmości Polskiego Radia, nasi Seniorzy mogli zwiedzać radio bez ponoszenia kosztów.

wtorek, 17 kwiecień 2018 15:03
Zmiany u Gabrysi

W październiku 2017 r. nasza beneficjentka Gabrysia, która cierpi na przepuklinę oponowo – rdzeniową rozpoczęła studia administracji w Rzeszowie.
W lutym 2018 roku nasza fundacja zaczęła finansować Gabrysi nowe zajęcia fizjoterapeutyczne, które odbywają się raz w tygodniu i każde z nich trwają 60 minut. Zajęcia te prowadzi pan Dawida.
Dzięki takiej systematycznej rehabilitacji dziewczyna staje się coraz bardziej niezależna i wierzymy, że w przyszłości osiągnie pełną niezależność.

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 11:47
Wizyta w Domków dla Lalek w Warszawie

28 marca zabraliśmy II grupę naszych seniorów na zwiedzanie Muzeum Domków dla lalek. W zbiorach muzeum znajdują się miniaturowe domki, pochodzące z różnych stron świata. Seniorzy mogli przenieść się w  czasie do różnych epok i podziwiać domki mające nawet 200 lat. Wystrój  domków przybliża zwiedzającym dawne obyczaje, modę w ubieraniu, a  także bogactwo stylów architektonicznych. Urocze wnętrza urzekły  seniorów i cześć z  nich zadeklarowała, że do muzeum chętnie powrócą.  Dzięki uprzejmości muzeum zwiedzanie odbyło się za darmo.

ul. Resorowa 20