piątek, 10 listopad 2017 11:51
Kamil P. z Krakowa

Zarząd fundacji podjął decyzje o dalszym finansowaniu terapii logopedycznej Kamila, w wymiarze raz w tygodniu. Terapeutka przyjeżdża do domu regularnie, Kamil ją dobrze zna i chętnie poddaje się ćwiczeniom. Kamil dość często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, wtedy musi mieć na stałe podłączony ssak. Niedawno znalazł się darczyńca, który pomaga fundacji współfinansować terapię Kamila. Wraz z rodzicami jesteśmy ogromnie wdzięczni za wielkie serce i okazane wsparcie!

piątek, 10 listopad 2017 11:49
Ciepło rodzinnego domu – Specjalistyczna Rodzina Zastępcza z Radomia

Rodzina Państwa Teresy i Wiesława wraz ze swymi podopiecznymi Małgosią, Jankiem i Marcelem jest z nami od marca 2015 roku. To cudownie móc obserwować jak dzieci rosną, rozwijają się, a przede wszystkim stają się spokojniejsze, bo doświadczają rodzinnego ciepła, poczucia bezpieczeństwa, czułości. Małgosia na wiosnę przyjęła Komunię św., Janek niedawno uczestniczył w swoim pierwszym maratonie na nowym wózku, Marcelek mniej się przeziębia. Dom Pani Teresy i Pana Wiesława tętni życiem, ciągle coś się dzieje, w listopadzie instalacja windy, by dzieci mogły korzystać również z pierwszego piętra. Życzymy, by udało się im zrealizować wszystkie plany!

piątek, 03 listopad 2017 15:15
bieg dla Wiktorii – zbiórka charytatywna przy okazji 29 Biegu Niepodległości

Już w sobotę 11go listopada pobiegniemy dla Wiktorii Jastrzębskiej, naszej beneficjentki, w 29. Bieg Niepodległości.
Dołącz do nas! Kibicuj nam lub wesprzyj wpłatą zagrzewając do biegu!

Wydarzenie na facebook : https://www.facebook.com/events/351555228589925/

przekaż Wiktorii 10zł   przekaż Wiktorii 20zł przekaż Wiktorii 30zł   przekaż Wiktorii 40zł   przekaż Wiktorii 50zł

piątek, 03 listopad 2017 14:58
Natalka H. z Parszowa

Fundacja już od pięciu lat finansuje rehabilitację Natalki. Dziewczynka ma coraz rzadsze ataki padaczki, dzięki czemu jej stan funkcjonalny ulega powolnej poprawie. Niedawno zaczęła wypowiadać proste słowa takie jak „daj", "mamo". Nastąpiła poprawa w obrębie wydolności mięśni tułowia. Mama zauważyła także, że córka lepiej trzyma głowę, a kiedy głowa opadnie potrafi ją samodzielnie unieść. Natalka w szkole ma również terapię logopedyczną - zajęcia te mają na celu rozluźnienie mięśni twarzy. Natalką zajmuje się mama, która, aby móc się nią opiekować, zrezygnowała z zatrudnienia.

piątek, 03 listopad 2017 14:57
Mateusz D. ze Skarżyska-Kamiennej coraz częściej staje na własnych nogach!

W listopadzie 2017 roku minie trzy lata, jak dołączył do nas Mateusz. Do niedawna Mateusz poruszał się prawie wyłącznie na wózku inwalidzkim, ale jego silna wola i świetna współpraca z fizjoterapeutą – panem Michałem pozwala mu z bierną asekuracją innych osób pokonywać coraz dłuższe dystanse na własnych nogach. Wierzymy, że dalsza rehabilitacja jeszcze bardziej poprawi możliwości ruchowe chłopca.

piątek, 03 listopad 2017 14:56
Konrad ze Skarżyska Kamiennej kończy 15 lat

W październiku 2017 roku minęło pięć lat od kiedy Konrad dołączył do naszej społeczności. W listopadzie skończy 15 lat. Życzymy mu z tej okazji wszystkiego najlepszego i wiele sił w walce z własnymi ograniczeniami. Choroba Konrada jest postępująca, ale bardzo ważne jest, by jego stan funkcjonalny się nie pogarszał. Jakiś czas temu wprowadzono chłopcu oddychanie wspomagane respiratorem. Na skutek tego oraz intensywnych ćwiczeń nastąpiła duża poprawa wydolności. Nadal jednak jest potrzebna spora dawka fizjoterapii.

piątek, 03 listopad 2017 14:54
Wieczór Dla Seniora 2017

24 października 2017 roku z liczną grupą seniorów (prawie 60 osób) świętowaliśmy przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Seniora. W ramach wydarzenia seniorzy byli w Teatrze Polskim na sztuce Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w reżyserii Jarosława Kiliana. Akcja utworu przeniesiona w dwudziestolecie międzywojenne, a konkretnie w czas tuż przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej, śmieszy, bawi, zachwyca, ale też budzi niepokój i świetnie aktualizuje fredrowskie widzenie świata. Przez cały spektakl seniorzy – i cała widownia – dobrze się bawili, lecz z teatru wychodzili w zadumie. Nasi podopieczni zwracali uwagę, że już dawno nie widzieli klasyki tak umiejętnie uwspółcześnionej i jednocześnie zachowującej styl i humor dziewiętnastowiecznego autora.

ul. Resorowa 20