Not seeing a Scroll to Top Button ? Go to our FAQ page for more info.

powrót do sekcji PROzdrowie

PROzdrowie - Helenka  i Szymon K

PROzdrowie - Helenka i Szymon K (3)

piątek, 24 sierpień 2018 08:58
Szymonek i Helenka w lipcu 2018 roku

Rodzice Szymonka i Helenki mają za sobą bardzo trudne doświadczenia i nadal nie jest im łatwo. Najpierw diagnoza Szymka i ciągle pogarszający się stan chłopca, potem narodziny Helenki w szóstym miesiącu ciąży z wylewem czwartego stopnia, dużo nerwów, długie i częste pobyty w szpitalu. Niemniej rodzina nigdy się nie poddała. Helenka dziś, mimo niedowładu prawej strony ciała, jest czteroletnim, wesołym przedszkolakiem i dzięki fizjoterapii i innym terapiom, pięknie się rozwija. Szymonek, niestety jest w bardzo ciężkim stanie, a leków na jego chorobę (NBIA) nie ma. Potrzebuje fizjoterapii, logopedii, specjalistycznych masaży i kolejnych dawek botuliny, by zmniejszyć, towarzyszący mu na co dzień straszny ból.

niedziela, 29 styczeń 2017 22:24
Szymon

Komunia św.

5 czerwca 2015 roku był bardzo radosny dla Szymona, jego rodziny, przyjaciół, nas wszystkich. W tym dniu Szymon przyjął po raz pierwszy Komunię Świętą. Życzymy mu i jego rodzinie wielu sił w codzienności.

Terapia logopedyczna

Od Lipca 2015 roku fundacja opłaca Szymonowi terapię logopedyczną. Prowadzi ją raz w tygodniu pani Ania. Terapia polega przede wszystkim na wykonywaniu masażu mięśni twarzy, dzięki którym zmniejsza się bolesne napięcie tych mięśni.

Rehabilitacja

W lutym 2015 roku fundacja sfinansowała Szymonkowi indywidualną fizjoterapię metodą PNF, prowadzone przez Panią Joannę. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, przez 50 minut.

Wesprzyj Szymonka

W celu uzyskania niezbędnych informacji kliknij w obrazek

Szymon

Szymon, siedmioletni chłopiec, u którego wykryto nieuleczalną chorobę genetyczną - Zespół NBIA, jest podopiecznym Fundacji od września 2012 r. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji chłopiec miał możliwość uczestniczyć w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Gołdapi „Marzenia". Szymon brał udział w ćwiczeniach ruchowych, ćwiczeniach w kombinezonie Thera Suit, ćwiczeniach w Lokomacie i zajęciach na basenie. Dodatkowo chłopiec został poddany masażom, dogoterapii, muzykoterapii, choreoterapii, artterapii i hipoterapii.

niedziela, 29 styczeń 2017 22:20
Helenka K

Fizjoterapia

W lutym 2015 roku Helenka rozpoczęła świadczenia fizjoterapeutyczne metodą NDT-Bobah, sfinansowane przez fundację. Zajęcia prowadzone są przez Panią Edytę, 2 razy w tygodniu przez 50 minut.

Konsultacja neurologiczna

Na przełomie 2014 i 2015 roku fundacja Projan dofinansowała konsultację neurologiczną  i fizjoterapeutyczną oraz badanie USG Helenki. Badania były niezbędne do rozpoczęcia rehabilitacji dziewczynki.

Helenka K.

We wrześniu 2014 do grona beneficjentów dołączyła siostra Szymona. Helenka urodziła się w sierpniu, w szóstym miesiącu życia płodowego. Zdiagnozowano u niej wylew czwartego stopnia. Na razie przechodzi wiele badań i konsultacji lekarskich. W najbliższym czasie rozpocznie intensywną rehabilitację, którą Fundacja będzie finansować.