Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
Senior Wie Więcej

Senior Wie Więcej (28)

Friday, 31 March 2017 14:40
The lecture on the origin and tradition of surnames in Poland

As a part of the program “Senior Knows More”, on 27th of March 2017 at the Foundation's headquarters, we organized the lecture on tradition and origin of surnames in Poland conducted by Anna Dąbrowska-Kamińska PhD from the Cardinal Stefan Wyszyński University. The speaker told us when the obligation to use surnames was introduced in Poland. She presented the classification of surnames based on their origin. Moreover, Mrs. Dąbrowska told us about the origin of the surnames of the people gathered at this lecture. Some of the participants were familiar with the history of their own surnames and could ask for different details, others had the opportunity to find out where their surnames came from. 

        

Wednesday, 15 February 2017 22:06
Seniorzy w Muzeum Warszawskiej Pragi
There is no translation available.

15 listopada 2016 roku grupa naszych seniorów w ramach projektu „Senior Wie Więcej” zwiedzała Muzeum Warszawskiej Pragi. Dzięki przewodnikowi uczestnicy nie tylko zwiedzili muzeum, ale mieli możliwość poznania historii tej odradzającej się dzielnicy Warszawy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem – w pamięć zapadła zachowana, oryginalna modlitewnia żydowska – a także obfitowało w wiele bardzo ciekawych wspomnień, anegdot samych uczestników, ukazujących praską codzienność. W trakcie wizyty w muzeum seniorzy mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego o jednej ze spółdzielni (dziś już coraz mniej licznych) - „Stopa”, w której ręcznie wytwarza się buty.

Wednesday, 15 February 2017 21:10
Zdrowie na talerzu
There is no translation available.

14 kwietnia 2016 r. w ramach programu „Senior Wie Więcej" odbyło się spotkanie ze specjalistą do spraw żywienia pt.: „Zdrowie na talerzu. Jak zaoszczędzić na lekach i cieszyć się długim życiem". W czasie prelekcji prowadząca Pani Sylwia przedstawiła nową piramidę żywienia oraz dokładnie omówiła wszystkie jej poziomy. Mówiła m. in. o tym, że dieta bogata w kwasy omega 3 może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

 

                                   alt        alt         alt

 

Wednesday, 15 February 2017 21:00
Wielkanocne warsztaty
There is no translation available.

10 marca 2016 r. w ramach spotkania Senior Wie Więcej grupa Seniorów spotkała się na warsztacie Wielkanocnym. Tym razem zaproszeni goście przygotowali ozdoby z jajek styropianowych ozdobionych metodą „wstążkową". Jajka były kolorowe i piękne a atmosfera kameralna i niepowtarzalna.

 

 

alt     alt     alt

 

Wednesday, 15 February 2017 20:50
Gimnastyka dla Seniorów
There is no translation available.

Od lutego 2016 r. beneficjenci Programu ProSenior uczestniczą w zajęciach ogólnousprawniających w siedzibie fundacji. Zajęcia prowadzane są raz w tygodniu w wymiarze sześćdziesięciu minut przez konsultantkę do spraw rehabilitacji Panią Marlenę. Prowadząca przed rozpoczęciem zajęć dokonała wnikliwej analizy dolegliwości i schorzeń Seniorów tak by nikomu nie stała się krzywda.

 

alt      alt    alt

 

Wednesday, 15 February 2017 20:44
Wprowadzenie do Uważności
There is no translation available.

3 lutego 2015 roku w siedzibie Fundacji odbył się warsztat z socjoterapeutą dotyczący treningu uważności dla piętnastoosobowej grupy seniorów. W pierwszej części spotkania prowadzący wyjaśnił czym jest uważność - czyli umiejętność umysłu obserwowania rzeczy takimi, jakimi są, bez oceniania, analizowania, porównywania, modyfikowania - i jaką rolę pełni w ludzkim życiu. Druga część miała charakter warsztatowy i polegała na konkretnych ćwiczeniach uważności. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników.

 

 

     alt        alt       alt

 

Wednesday, 15 February 2017 20:32
Wykład pt. „Mickiewicz i nowoczesność”
There is no translation available.

14 grudnia 2015 roku, w ramach projektu Senior Wie Więcej odbył się wykład zatytułowany Mickiewicz i nowoczesność. Podczas spotkania prelegentka próbowała odpowiedzieć na pytanie o nowoczesność myśli poety w XIX wieku i jego aktualność we współczesności. Pojawiła się również szersza dyskusja o tym czy i jak pisarze współcześni podejmują literacki dialog z autorem Pana Tadeusza. Spotkanie przebiegło w miłej, przedświątecznej atmosferze.

 

alt     alt       alt

 

Page 1 of 4
KRS: 0000326507
NIP: 521-352-42-50

KONTAKT

ul. Wyczółki 71
02 – 820 Warszawa

Bank

47 2490 0005 0000 4530 9967 4690
ALIOR BANK S.A.
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.